Aerobné cvičenie

 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.page_title' doesn't exist query: SELECT page_title FROM page_title WHERE type = "node" AND id = 34 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/page_title/page_title.module on line 390.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.nodewords' doesn't exist query: SELECT * FROM nodewords WHERE type = 5 AND id = 34 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/nodewords/nodewords.module on line 926.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.page_title' doesn't exist query: SELECT page_title FROM page_title WHERE type = "node" AND id = 34 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/page_title/page_title.module on line 390.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.nodewords' doesn't exist query: SELECT * FROM nodewords WHERE type = 5 AND id = 34 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/nodewords/nodewords.module on line 926.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.nodewords' doesn't exist query: SELECT * FROM nodewords WHERE type = 8 AND id = 0 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/nodewords/nodewords.module on line 926.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.page_title' doesn't exist query: SELECT page_title FROM page_title WHERE type = "node" AND id = 2 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/page_title/page_title.module on line 390.
 • user warning: Table 'fitclub_2dp6.nodewords' doesn't exist query: SELECT * FROM nodewords WHERE type = 5 AND id = 2 in /home/fitclub/public_html/web/sites/all/modules/nodewords/nodewords.module on line 926.

Orientálny tanec

Orientálny tanec patrí medzi najstaršie formy tanca na svete. Predpokladá sa, že tento druh umenia je starý viac ako 10-tisíc rokov. V súčasnej dobe je rozšírený po celom svete a teší sa veľkej popularite.

U  nás je skôr zaužívaný  pod pojmom "brušný tanec". Tento druh tanca prirodzenou formou uvoľňuje telo aj dušu a zvýrazňuje pravú ženskosť. Pre ženy  je príležitosťou, ako sa bližšie zoznámiť s vlastným telom a prijať jeho jedinečnosť. Základné figúry dopĺňajú ladné pohyby rúk a hlavy. Orientálny tanec je zameraný na jemné a rytmické pohyby bokov, panvy, bruška, kombinácie krokov s plynulým fascinujúcim šarmom.

Tancovať môže každá žena, či je štíhla alebo guľatejšia, vek, postava nehrajú žiadnu rolu. Kurz je zameraný na postupné zoznámenie sa s orientálnymi tancami, ich základnými prvkami, správne držanie tela, prácu rúk, základné kroky a izoláciu jednotlivých častí tela.
 

Zumba®

Zumba je novinkou vo fitness. Je to cvičenie, ktoré kombinuje latinsko – americké tance a aerobné prvky. Pri Zumbe sa využívajú základné tanečné kroky zo Salsy, Reggaeton, Flamenca, Hip-hopu, Chachi, Samby, Calypsa a mnohých iných.

Pri hodinovom cvičení Zumba dokážete spáliť až 1000 kalórií a posilníte takmer všetky svaly tela, ale najmä zadok, nohy, ruky, brucho a v neposlednom rade Zumba naštartuje Váš kardio-vaskulárny systém. Zumba takisto blahodárne vplýva na vašu psychiku. Pri Zumbe príjemne zrelaxujete a nabijete sa pozitívnou energiou.

Pri Zumbe nezáleží na Vašom tanečnom nadaní a nemusíte sa báť, že nebudete stíhať cvičiť s ostatnými. Zumba je pre všetky vekové a váhové kategórie.

Pri Zumbe sa hlavne tešíte z pohybu, cvičenia sa menia na zábavu, počas ktorých zhadzujete kilá, usmievate sa, produkujete endorfín šťastia a bojujete proti stresu. Jedno hodinové cvičenie sa skladá z viacerých blokov po 3 – 5 minútach, s meniacimi sa rytmami cvičení z rýchlejších do pomalších a naopak. Medzi blokmi sú pauzy na doplnenie tekutín a vydýchanie sa. Prvky Zumby sa často opakujú, takže sa ľahko a rýchlo učia.

 

 

Zumba Toning

Zumba Toning je cvičenie s užásnými Zumba činkami, ktoré vydávajú zvuk ako rumba gule a cvičenie s nimi je skutočne skvelé. Nie je to len posilňovanie rúk a ramien... zadok, stehná, bruško a boky sa maju na čo tešiť!
Zumba Toning lekcie nie sú o nič menej zábavnejšie ako klasická lekcia ZUMBA fitness.
 

Detský aerobik

Najmenšie deti sa formou rôznych hier učia základným prvkom aerobiku, ktorý ma z lekárskeho hľadiska na deti veľmi kladný vplyv. Cvičením sa u detí rozvíja pohybová orientácia, zmysel pre rytmus a v neposlednom rade sú deti vedené ku správnemu držaniu tela. Pokiaľ cvičia pravidelne, nie sú obézne a nemajú nadváhu. Z psychologického hľadiska prebúdza aerobik v deťoch ctižiadostivosť a upevňuje ich sebavedomie.

X-CO

Ako funguje Xco?

Počas cvičenia  dynamickým pohybom  valca, sa tekutina  vo valci dostane z jedného konca na druhý. Tak sa vytvorí reaktívny účinok. Tento pohyb súčasne napíná aj protilahlé svalstvo, ako biceps  a triceps svaly. Čo je zvláštne v Xco?

Xco tajomstvo spočíva v tom, že nejde o nehybnú masu, ako pri činke, ale o tekutú masu. Tekutá masa sa  voľne  pohybuje od jedného konca k druhému, čo spôsobuje napínanie svalov. Tak vznikajúcou  reaktívnou silou sú kĺby chránené. Na čo pôsobí Xco?

Reaktívny pohyb povzbudzuje hlboké spojivové  tkanivá, aby  rýchlejšie a vo väčšom počte produkovali  nové bunky, ktoré tak ako v medicíne, tak aj v športe sa považujú za  revolučné. Väzy a šľachy sa naraz regenerujú počas intenzivného tréningu .
 


Fitball

Cvičenie na zlepšenie rovnováhy, držania tela a na rozcvičenie bolestí chrbta, je zábavné a zároveň veľmi účinné! Fitball je aerobné a posilňovacie cvičenie na veľkých loptách, ktoré sú pre jeho všestranné účinky využívané aj fyzioterapeutmi. Tréning má skutočné výsledky a aj keď to môže vyzerať ako hra, u tohto cvičenia sa skutočne zapotíte a zlepšíte svoju kondíciu.

 • Aerobné a posilňovacie cvičenie na veľkých loptách
 • Používané aj vo Fyzioterapii
 • Cvičenie je šetrné na kĺby a vhodné pre všetky vekové kategórie
 • Využívajú sa aj ďalšie cvičebné pomôcky ako sú overball, gumička alebo činky
 • Vhodné aj ako prevencia zlého držania tela a bolesti chrbta

 

 

Body styling

Bodystyling alebo bodywork je súbor aeróbnych cvičení, ktoré sú zamerané na tvarovanie postavy, zlepšenie telesnej kondície a posilňovanie svalov s využitím vlastnej váhy alebo posilňovacích pomôcok ako sú ľahké činky alebo gumy.

Cvičenie je navrhnuté pre všetky vekové kategórie a tak, aby kĺby boli minimálne zaťažované. Cvičebná hodina je zostavená z intenzívnych ale ľahko zapamätateľných aeróbnych cvičení v kombinácii s cvikmi na posilňovanie svalstva celého tela.

 

Aerobik

Aerobik je jeden z viacerých druhov vytrvalostného cvičenia, pri ktorom sa zapájajú do činnosti veľké svalové skupiny, stimuluje a pozitívne ovplyvňuje prácu dýchacieho, srdcovo-cievneho a pohybového systému. To znamená, že pravidelným cvičením aerobiku sa zlepší telesná a funkčná zdatnosť organizmu. Využíva prostriedky základnej, kondičnej, rytmickej gymnastiky a tancov.